Zwolennicy disco polo

Wydawać by się mogło, że popularność disco polo dawno odeszła w zapomnienie. Na pewno nie dla wielu w Polsce fanclubów, które nadal lansują tę muzykę w swoich kręgach. Organizowanych jest wiele koncertów plenerowych, czy też w lokalnych klubach z zespołami disco polo. Wszak liczy się dla fanów tejże muzyki jedynie dobra i beztroska zabawa.

Wielu zwolenników słusznie zauważa, że taka muzyka nie porusza trudnych zagadnień, jest rytmiczna i w konwencji zawsze nawiązującej do przyziemnych przyjemności tego świata. Nie każdy musi lubić taki rodzaj muzyki i każdy ma wolny wybór repertuaru.

Oni akurat gustują w tego typu muzyce rozrywkowej i mają do tego prawo. Ta muzyka nie wymaga specjalnego gustu muzycznego, nie jest dla koneserów, ale z pewnością ma swoich wiernych zwolenników. Disco polo jest dla wielu odskocznią od codziennej szarzyzny, marazmu życia.

Wielu z nas pyta, jak można słuchać tekstów tych piosenek?! Zwolennicy disco polo, odpowiadają, że bardziej liczy się dobra zabawa, niż to co autor miał na myśli. Z drugiej strony, czy w ferworze tańca, tak bardzo ktoś zwraca uwagę na to co jest treścią piosenki?