Teksty piosenek disco polo

Nurt muzyki łatwej i przyjemnej porywa wiele osób. To muzyka, która odnosi się do przesłania, aby czerpać z prozaicznego życia czysto przyziemne zadowolenie. Skoczne jednostajne rytmy, narzucają teksty, które dla wielu mogłyby wydawać się tekstami o niczym. Ale przecież dla wielu majteczki, w różne wzory, czy szalona dziewczyna to kwintesencja życia.

Kiedy jest przednia zabawa, radość, śmiech i dobra biesiada, nie ma sensu zagłębiać się w kwestie związane z sensem istnienia. Liczy się tu i teraz, dlatego warto ponieść się wirowi w rytmie disco polo. Najczęściej na typowych imprezach, taka muzyka chętnie wybierana jest przez biesiadników, bo łatwo wpada w ucho, nie kojarzy się z niczym ważnym, sprzyja beztroskiej zabawie.

Każdy zapewne zna choć jedną piosenkę z repertuaru disco polo. Potrafi ją nawet zanucić, zna jej słowa. Często stykamy się z tymi utworami, choćby w trakcie imprez plenerowych, festynów, czy imprez weselnych. To bardzo niezobowiązująca konwencja, która dość mocno wryła się w polską rzeczywistość. To nie tylko repertuar wybierany na małomiasteczkowych imprezach.