Konglomerat

Pyszne i zdrowe smoothie – prosto z wyciskarki Cook and Love

Pyszne i zdrowe smoothie – prosto z wyciskarki Cook and Love
Pyszne i zdrowe smoothie – prosto z wyciskarki Cook and Love

Zacznijmy od tego czym właściwie jest to coraz bardziej popularne smoothie, który po podbiciu Ameryki zdobywa serca Europejczyków? Z definicji jest to orzeźwiający, schłodzony napój o gęstej konsystencji, który powstaje na bazie owoców i jest prawdziwą bombą witaminową. Zapewne to ostatnie daje mu tak wielką popularność wśród społeczeństwa, które coraz zdrowiej się odżywia.

Przygotowanie smoothie jest bardzo proste i może sobie na nie pozwolić każdy, kto posiada mikser lub blender. Zaletą tego napoju jest to, że sami możemy decydować o tym jaki będzie miał smak i konsystencję. Smoothie powstaje ze zmiksowanych świeżych lub mrożonych owoców z dodatkiem wybranego płynu, którym może być woda: przegotowana/mineralna lub sok np. pomarańczowy. Należy pamiętać, że jeśli zamienimy wodę na mleko to przygotujemy shake, a nie smoothie. Przygotowanie zaczynamy od wyboru owoców, którymi mogą być między innymi popularne banany (dają gęsta konsystencję), truskawki, maliny czy brzoskwinie. Wybrany owoc miksujemy na gładko i dodajemy wodę lub sok. Ilość płynu zależy od tego jaką konsystencję chcemy uzyskać. Tak wygląda podstawowy przepis na smoothie, ale można go wzbogacić miksując kilka rodzajów owoców lub dodając tak zwanej zieleniny, czyli szpinak, pietruszkę, czy rukolę. Jeśli zależy nam na jeszcze większym urozmaiceniu to możemy połączyć owoce z bakaliami lub lodami. Dzięki takim połączeniom dostarczymy do swojego organizmu ogromną ilość witamin i dodamy sobie spory zastrzyk energii.

Ważną kwestią jest dobór odpowiedniego sprzętu. Jeśli zaczynacie swoją przygodę ze smoothie to możecie spokojnie postawić na blender ręczny, który można kupić w bardzo przystępnych cenach. Jego wadą jest to, że trzeba go trzymać, żeby coś zmiksować oraz to, że posiada zazwyczaj wysoki pojemnik, który nie wszystkim może się mieścić w lodówce. Inną opcją jest sprzęt typu smoothie to go. Jest to droższa, ale wygodniejsza alternatywa. Wygodniejsza także z tego względu, że po przygotowaniu napoju będzie mniej do zmywania.
Niezależnie od tego jaki sprzęt wybierzemy i z jakich składników przygotujemy nasze smoothie to dostarczymy sobie witamin i energii na cały poranek. Istotną zaletą tego napoju jest to, że w przeciwieństwie do soków znacznie dłużej uwalnia składniki odżywcze. Tak więc pijmy smoothie!

+48 733 999 777
6161473965
360007888
Zapraszamy po odbiór osobisty: Ostrowskiego 30 53-238 Wrocław (budynek między WABCO a Wyższą Szkołą Handlową)
  • Pyszne i zdrowe smoothie – prosto z wyciskarki Cook and Love
  • Pyszne i zdrowe smoothie – prosto z wyciskarki Cook and Love