Masaż terapeutyczny. Gabinet Motus Fizjoterapia

Masaż terapeutyczny. Gabinet Motus Fizjoterapia

Naprawdę sporo osób w coraz mocniejszym stopniu uskarża się obecnie na bólowe dolegliwości pleców, w zróżnicowanych miejscach. Co niepokoi w tej sytuacji, nie narzekanie jest najgorsze, a następstwa pojawiania się takich dolegliwości. Mówiąc krótko i najprościej, obecnie przyjdzie nam spotkać się z bardzo długą listą urazów, które gdy już dadzą znać o sobie, mocno będą ograniczały komfort codziennego funkcjonowania.

„Dobrze zrobiłby mi masaż” – często słyszymy takie zdanie od ludzi, w różnych przedziałach wiekowych. No dobrze, zgadza się – masaż w niektórych wypadkach będzie przydatny. Jednak pod pewnymi określonymi warunkami. Co najbardziej istotne – trzeba z dokładnością dobrać rodzaj masażu. Następnie, dowiedzieć się – czy podjęcie czynności tego typu będzie w ogóle przydatne. Bo umówmy się, jeśli w plecy „wejdzie” jakaś poważna dolegliwość, jest duże prawdopodobieństwo, że masaż będzie przysparzać więcej szkód aniżeli pożytku.

Należy wybrać się do fachowca – fizjoterapeuty. Co się z tym wiąże, bazując na wiedzy i doświadczeniu, będzie on w stanie postawić diagnozę i wybrać jakieś konkretne rozwiązanie. Na przykład – w jednym przypadku idealnie spadzi się masaż leczniczy. Taki, który pozwoli na podniesienie sprawności, ogranicza różne przykre dolegliwości.
W przypadku osób aktywnych fizycznie, zaawansowanych amatorów oraz wyczynowych sportowców, przy urazach doskonałym posunięciem będzie przeprowadzony profesjonalnie masaż sportowy. Taki masaż dostarcza mięśniom regenerację i dba o łagodzenie skutków przetrenowania lub urazów z innym podłożem. To jeden z kluczowych aspektów jeżeli mówimy o dążeniu do sprawności po urazach. Trzeba jeszcze wspomnieć inny typ masażu.

Pozornie najprostszy. Tylko pozornie. Bo jak by nie patrzeć masaż pleców spotykamy nie tylko w gabinetach profesjonalnych fizjoterapeutów. Taki masaż często robią osoby, które mają zerowy poziom pojęcia o całej rzeczy. I problem leży właściwie w tym, że często taki przeprowadzony w nieprawidłowy sposób masaż pleców będzie potem początkowym etapem poważnych konsekwencji. Postawmy jasno całą sprawę, jeśli już ma nam pomagać masaż – niezbędne będzie udanie się do profesjonalisty. Nie ma co do tego najmniejszych wątpliwości. Warto dobrze zorientować się w temacie, zanim z przypadku trafimy do kogoś, kogo kompetencje pozostawiają wiele do życzenia. Uwaga – nawet chwilowa poprawa po masażu zrobionym przez osobę, która się nie zna – może później zwiastować przykre i jeszcze poważniejsze konsekwencje.

503581225
8942886835
022505786
ul. Szwedzka 7c 54-401 Wrocław
  • Masaż terapeutyczny. Gabinet Motus Fizjoterapia
  • Masaż terapeutyczny. Gabinet Motus Fizjoterapia
  • Masaż terapeutyczny. Gabinet Motus Fizjoterapia
  • Masaż terapeutyczny. Gabinet Motus Fizjoterapia
  • Masaż terapeutyczny. Gabinet Motus Fizjoterapia